لازانیا خانگی
googlefun.ir

طرز تهیه لازانیا خانگی

همانطور که می دانید لازانیا یک نوع غذای فاتنزی هست که همه از کوچک و بزرگ آن را دوست دارند و حال به شما کمک می کنیم تا آن را به بهترین روش آماده کنید.

مواد لازم برای لازانیا

  • لازانیا ۱ بسته
  • گوشت چرخ کرده، سویا با پیاز داغ ۲۵۰ گرم
  • پنیر پیتزا ۱ بسته یا ۲۰۰ گرم
  • فلفل دلمه ای ۱ عدد متوسط
  • سس سفید ۱ لیوان(دستور تهیه آن در ذیل آمده است)
  • در صورت تمایل سوسیس ۳ تا ۴ عدد

طرز تهیه

لازانیا را در آب جوش و نمک می جوشانیم تا کاملاً پخته شود. لازانیا وقتی آماده است که زیر انگشت با فشار اندکی، نرم باشد. بعد درون صافی می ریزیم و مقدار زیادی آب سرد روی آن می ریزیم تا لعاب آن کاملاً گرفته شود و مثل لباس در کناره های ظرف پهن می کنیم. گوشت چرخ کرده و پیاز داغ را با فلفل دلمه ای و سوسیس حلقه شده مخلوط می کنیم. ته ظرف پیرکس را چرب کرده، یک لایه لازانیا بعد مقداری از مخلوط بالا را روی آن می ریزیم، دوباره یک لایه لازانیا سپس مقداری سس سفید و پنیر پیتزا می پاشیم. به همین ترتیب لایه ها را پر می کنیم. لایه آخر را ابتدا با سس سفید و بعد با پنیر پیتزا کاملاً می پوشانیم. گوشه خمیرها از ظرف بیرون نزند بایستی به کمک سس سفید روی خمیر لایه آخر، گوشه خمیرها را داخل دهید. در فر داغ روی حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد حدود نیم ساعت یعنی تا زمانی که پنیر ذوب و کمی طلایی شود قرار میدهیم.

ــ اگر بخواهیم لازانیا نرم باشد سس سفید را در تمام لایه ها می ریزیم و اگر خواستیم سفت باشد فقط در لایه آخر می ریزیم.

ــ لازانیا گرد را باید در قابلمه گرد تهیه کنیم.

ــ طرز تهیه سس سفید: ۲ قاشق روغن و یک قاشق غذاخوری آرد را روی حرارت قرار می دهیم روغن باید به حدی باشد که آرد در آن باز شود. بعد کمی رب را با آرد سرخ می کنیم سپس به ازای هر یک قاشق آرد، یک لیوان شیر افزوده بهم می زنیم تا به سفتی فرنی شود.

مطلب پیشنهادی

آشپزی مینیاتوری پیتزا

مواد لازم پیتزا مینیاتوری تخم مرغ ۱ عدد سس پیتزا به مقدار لازم پنیر پارمسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *