جوش روی بینی

درمان سریع جوش روی بینی

جوش های سرسیاه روی بینی با شستن زیاد بینی و صورت و چرب تر شدن پوست به وجود می آیند. معمولا برای رهایی از این جوش های کذایی، خالی کردن آنها اولین گزینه ای است که به ذهن ما می رسد، اما با این کار، تنها بینی خود را پر از روزنه های خالی خواهید کرد.

اگر به این کار ادامه دهید، در نهایت به پوستتان آسیب می رسانید. در اینجا ۵ راه حل ساده برای از بین بردن جوش های سرسیاه روی بینی را بیان می کنیم:

  1. در طول روز صورت خود را دوبار بشویید؛ یک بار هنگام صبح و یک بار غروب. سپس با استفاده از لوسیون پاک کننده ملایمی صورت خود را شستشو دهید، پوست بینی تان را بیشتر. اگر احساس کردید پوستتان خشک یا پوسته پوسته شده، لوسیون خود را تغییر دهید و فقط یک بار در طول روز از آن استفاده کنید.
  2. برای صورت خود لوسیون هایی بخرید که حاوی اسید سالیسیلیک یا پراکسید بنزوئیل باشند. این اطلاعات از تحقیقات مرکز بهداشتی دانشگاه مریلند به دست آمده است. دو لوسیون حاوی این مواد را در آن واحد با هم مصرف نکنید، چون با واکنش ناخوشایندی مواجه خواهید شد.
  3. یک بار در طول هفته، صورتتان را بخور دهید. کاسه ای را پر از آب جوش کنید. حوله ای را روی سر خود قرار دهید و روی کاسه خم شوید به طوری که حوله کاملا دور سرتان را گرفته باشد و بخار ایجادشده از زیر حوله خارج نشود. به مدت ۵ دقیقه صورت خود را بخور دهید. سپس به آرامی صورتتان را خشک کنید.
  4. در طول هفته، یک بار پس از بخور دادن صورت، از چسب های مخصوص از بین بردن جوش های سرسیاه استفاده کنید. چسب را روی بینی خود قرار دهید و سپس با توجه به زمان تعیین شده در دستورالعمل استفاده از این چسب، آن را روی بینی نگه دارید. به خاطر داشته باشید که حتما پیش از انجام این کار، باید بینی خود را خشک کنید. سپس چسب را به دقت از روی بینی بردارید. چسب باید برخی از سیاهی ها و چرک جوش های روی بینی را به خود جذب کرده باشد، به طوری که دیگر نیازی به خالی کردن جوش ها نباشد. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.
  5. در طول روز یا پس از شستن صورت، مرطوب کننده بدون روغن به پوست بینی خود بمالید. محصولاتی که حاوی روغن نیستند، چربی پوست را کاهش می دهند که این مساوی با کاهش جوش های سرسیاه هم هست.

برنامه مراقبت از پوست خود را به صورت مداوم ادامه دهید. اگر نتایج دلخواه به سرعت پدیدار نشد، خسته و ناامید نشوید. هرگز صورت خود را محکم مالش ندهید. این کار پوست تان را چرب تر می کند.

مطلب پیشنهادی

۵ راز در انتخاب لباس مجلسی که شما را لاغر و قدبلند نشان دهد

لباس مجلسی عروسی باشد یا جشن نامزدی یا یک مهمانی خودمانی. فرق چندانی نمی کند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *